Cобственные Новеллы!

Cамая лучшая новелла 2013 года на amorserial...

Голосование закончилось 30 дек 2014, 16:50

Валерия - бедная богатая девушка (2012-2013)
1
6%
¿Любовь или Страсть? (2011)
2
13%
Молодая вдовица и сельские жители (2012-...)
6
38%
Потерянный остров - 1 сезон (2009)
4
25%
Наследство 2: Новая жизнь (2013)
3
19%

Всего голосов : 16

Cобственная Новелла! Выбор жизни - Серия 62

Сообщение GRIGORES » 13 сен 2016, 12:52

ВЫБОР ЖИЗНИ - 62 серия

На следующий день
Таня ругает Корину и сообщает ей, что она неправильно поступила с Аной, девушка не заслуживает всего этого. "Не заслуживает? Она вмешалась, в то время как я уехала. Он любил меня, теперь пусть и она страдает..." - комментирует Корина. Taня объявляет своей дочери, что уезжает в деревню, чтобы заботиться о своей матери.
Корина приходит в тренажерный зал и делает упражнения для живота. Мужчины смотрят в её сторону с горящим желанием, потому что девушка имеет сексуальную выпуклую попку, проказливые ноги и груди. Через некоторое время девушка идет по улице и раздаётся крик девушки: "Корина, это ты? Стой!"
Девушка повернулась и увидела Инну - девушку, с которой она уехала работать на видеочате в Румынии, и здоровается с ней. Обе решили выпить кофе и вспомнить прошлое.
В кафе Корина рассказывает девушке, что она изменилась. Инна ругает её, что уехала в Дубай, не говоря ей что-нибудь. Корина отказывается рассказать ей, чем она занималась там на самом деле, и обманывает, что подработала танцовщицей.
- Знаешь ли ты, что Эрика скучала по тебе? После того, как ты покинула нас, эта женщина почувствовала себя плохо. - Инна сознается.
- Она мне помогла во многом, и я благодарю эту женщину. - Корина комментирует.
- Что случилось с твоей матерью? Тебе удалось собрать деньги? Проводилось хирургическое вмешательство? Она жива? - спрашивает Инна.
- Да, всё в порядке, но у меня проблемы с Максом.
Корина рассказывает Инне, что её лучшая подруга украла Макса у неё и вдобавок осталась беременной от него. Инна предлагает девушке продолжать встречаться и получать удовольствие. "Такие девочки, как твоя Ана, должны быть избитыми. Теперь, когда у тебя есть деньги, ты можешь помириться с Максом, ты можешь нанять некоторых мальчиков побить Ану хорошо, так чтобы она потеряла ребенка! Поверь мне... Макс не будет с ней после этого" - признаётся Инна своей идеей.
В деревне Кристи беседует со своей бабушкой Фросей и сообщает, что он счастлив, что они избавились от злодейки Веры. Таня готовит и подаёт на стол и спрашивает Петру, вступил ли он в контакт с Верой. Он говорит, что он не знает, почему Вера исчезла, и как найти её. Мужчина считает, что она устала бороться с домашними делами и ушла в мир найти своё счастье...
Корина прощается с Инной и обе обмениваются телефонными номерами. Целуются в щеку, обнимаются, и каждая идёт своим путём.
Ночью Корина проходит через парк и видит девушку - рыжую, в слезах, милую, но видно, насколько ужасно она страдает. Корина собрала волю в кулак и подошла к девушке, другие люди замечают, что она плачет, но идут дальше своей дорогой.
- Что случилось, девочка? - Корина спрашивает, лаская голову девушки.
- Я устала от всего. Я хочу умереть, - признается девушка.
- Зачем страдает такая хорошая девушка? Что случилось?
- Я ничего не хочу... Я хочу, чтобы Бог перестал мучать меня так. Ежедневно мой отчим бьёт меня, мать пьёт вместе с ним. Вчера он хотел меня изнасиловать, но моя мать не поверила моим словам... Она ударила меня и выгнала... Обозвала меня "лицемеркой"... Почему я должна это терпеть. Я и так бедна, я хочу разбогатеть... - говорит девушка в слезах.
- Как тебя зовут? Хочешь пойти со мной? Я одна, как и ты.
- Меня зовут Кристина. Если ты дашь мне что-то покушать, я пойду с тобой.
Корина и Кристина гуляют по парку, говорят о жизни, о чувствах. Обе приходят домой, готовят пюре и салат. Корина рассказывает несколько анекдотов и Кристина улыбается. Потом обе смотрят ТВ-шоу.

Большое спасибо редактору Марина

Sacrificiul - Episodul 62
Urmatoarea zi, Tania o cearta pe Corina si-i spune ca procedeaza incorect cu Ana, fata nu merita toate acestea. "Nu merita? Ea s-a bagat la el in timp ce eu eram plecata. El ma iubea, acum lasa sa sufere si ea..." - comenteaza Corina. Tania isi anunta fiica ca pleaca la tara sa-si ingrijeasca mama.
Corina vine la sala de sport si face exercitii pentru abdomen. Barbatii o privesc cu o dorinta arzatoare, deoarece fata are un fund bombat sexos, picioruse si sini neastimparati. Dupa o vreme, fata merge pe strada si un glas de fata o striga: "Corina, tu esti? Stai!"
Fata se intoarce, ramine uimita vazind-o pe Ina, fata cu care a plecat sa lucreze la videochat in Romania, si o saluta. Ambele hotarasc sa bea o cafea si sa-si aminteasca de trecut.
La cafenea, Corina ii spune fetei ca s-a schimbat. Ina o cearta ca a plecat in Dubai, fara sa-i spuna ceva. Corina refuza sa-i povesteasca fetei cu ce s-a ocupat acolo, dar o amageste spunindu-i ca a fost dansatoare.
- Stiai ca Erika ti-a dus dorul? Dupa ce ai plecat femeia asta se simtea rau. - marturiseste Ina.
- M-a ajutat si ii multumesc mult acestei femei. - comenteaza Corina.
- Ce s-a intimplat cu mama ta? Ai reusit sa aduni bani? A avut loc operatia? E in viata? - intreaba Ina.
- Da, totul este bine, doar ca am probleme cu Max.
Corina ii povesteste Inei ca prietena ei cea mai buna i l-a furat pe Max, a si ramas insarcinata de la el. Ina ii propune sa se mai intilneasca si sa se distreze. "Asa fete ca Ana trebuie batute mar. Acum ca ai bani poti sa-l intorci pe Max, poti angaja niste baieti s-o bata bine pe Ana, asa incit sa piarda copilul! Crede-ma... Max nu va mai fi cu ea dupa asta" - se impartasa Ina cu ideea sa.
La tara, Cristi vorbeste cu bunica sa Frosea si-i spune ca este fericit ca au scapat de rautacioasa Vera. Tania pregateste masa si-l intreaba pe Petru daca a mai luat legatura cu Vera. Acesta ii zice ca nu stie de ce Vera a disparut si cum poate sa o gaseasca. Barbatul crede ca aceasta s-a saturat sa se ocupe cu treburile casnice si a plecat in lume...
Corina isi ia ramas-bun de la Ina si ambele fac schimb de numere de telefoane. Se saruta pe obraz, se cuprind si fiecare pleaca pe drumul sau.
Noaptea, Corina fuge prin parc si observa o fata, roscata cu lacrimi in ochi, atit de gingasa, dar se observa ca sufera cumplit. Corina isi ia inima in dinti si se apropie de fetita,alti oameni observa ca aceasta plinge, dar pleaca mai departe.
- Ce s-a intimplat, fetito? - intreaba Corina, mingiind pe cap fata.
- M-am saturat de tot. Vreau sa mor - marturiseste fata.
- De ce sufera o fata atit de draguta? Ce s-a intimplat?
- Nu vreau nimic... Vreau ca Dumnezeu sa nu ma chinuie atit. Zilnic sunt batuta de tatal meu vitreg, mama consuma alcool impreuna cu el. Ieri a si vrut sa ma violeze, dar mama nu m-a crezut... M-a palmuit si m-a alungat... M-a numit "mincinoasa"... De ce eu trebuie sa indur toate astea. Si asa sunt saraca, vreau sa ma imbogatesc... - spune cu lacrimi in ochi fata.
- Cum te numesti? Vrei sa mergi cu mine? Eu is singura, la fel ca tine.
- Ma numesc Cristina. Daca ma hranesti pot merge la tine.
Corina si Cristina se plimba prin parc, discuta despre viata, sentimente. Ambele vin acasa, prepara piure si salata. Corina zice citeva anecdote, iar Cristina zimbeste. Mai apoi ambele privesc o emisiune TV.

***Не забываем поставить лайк и отзыв!!!
Вложения
sacrificiul-medium.jpg
sacrificiul-medium.jpg (58.95 KiB) Просмотров: 20083
Время пройдет, а духовные ценности и красивые моменты остаются

Изображение
Изображение
GRIGORES
Любимец публики

Пункты репутации: 9534

Cобственная Новелла! Выбор жизни - Серия 63

Сообщение GRIGORES » 18 сен 2016, 10:21

ВЫБОР ЖИЗНИ - 63 серия

Утром Корина просыпается в постели. Кто-то стучит в дверь её комнаты. "Входите" - говорит Корина. Кристина входит в просторную комнату и благодарит девушку за то, что приютила её и накормила, но пришло время уйти к её парню. Девушки спускаются вниз на первом этаже за ручки, входят в кухню и Корина остаётся удивлённой. Кристина проснулась рано и приготовила завтрак: омлет, бутерброд и апельсиновый сок. "Огромное спасибо! Ты просто чудо! Жаль, что тебя не ценит твоя мать..." - Корина сознаётся со смелой улыбкой.
Девушки завтракают и вспоминают, как хорошо они провели вчерашний вечер, они были ограничены временем и миром, всё было чудесно. Кристина рассказывает ей, что у неё есть парень, тот ожидает её совершеннолетия, чтобы забрать её в Италию. Там он нашёл ей работу. Она бросит школу и пойдет работать. Будет жить с любимым... Девушки улыбаются и кажутся вполне довольными.
В полдень Корина сидит дома в одиночестве на диване и листает страницы журнала мод для женщин Elle. Звонок в дверь. Корина открывает дверь и удивляется, увидев Ану в двери - одинокую и подавленную. "Нам надо поговорить!" - говорит Ана.
Корина приглашает девушку в гостиную, где она садится на диван и просматривает страницы журнала. "Я слушаю!" - говорит Корина более высоким голосом.
- Я хочу извиниться за всё, что я сделала. - говорит Ана грустно.
- Хм, это было очевидно, что ты должна извиниться! - сообщает Корина.
- Я сожалею, что я поступила неправильно по отношению к тебе, что я вмешалась в твою любовь, что забеременела от Макса, что я дура. Макс любит тебя, я это чувствую! - Ана плачет и признаётся, что у неё на душе.
- Ты хочешь, чтобы я построила тебе статую? Ты не можешь повернуть время вспять. - Корина подходит к Ане и шепчет в её ухо, как будто был кто-то еще в комнате.
- Я разговаривала с Максом и просила, чтобы он выбрал между мной и тобой. Я уверена, что он выберет тебя. Я не хочу чтобы мне изменяли... Это так... Жить с кем-то, которого люблю, и кто не чувствует то же, что чувствую я. Не хочу такое... Прости меня, и я действительно желаю тебя счастья. Я волновалась, когда ты пропала. - Ана признаётся со слезами на щеках.
- Ты получишь моё прощение, когда Макс будет со мной в постели. Спасибо за цирк, ты довольно хорошая актриса. Теперь позволь мне продолжить читать журнал мод. - говорит Корина так, как начальница приказывает обычному работнику убраться с её глаз.
Ана уходит в слезах, а Корина бросает журнал на диван. Девушка ходит то здесь, то там, и начинает беспокоиться: "Макс, кого же ты выберешь? Я должна тебя завоевать, ты должен быть моим!"
Корина сидит вся в стрессе в своей комнате и общается с Инной по телефону, а затем девушки встречаются в кафе. Инна сознаётся девушке, что у неё есть проблемы, и ей срочно нужны деньги, чтобы купить квартиру, у неё только 6000 евро, но нужно больше...
Ночью девушки приходят в клуб, танцуют вокруг богатых мужчин. Они приглашают их к столу, и угощают их коктейлями. Инна чувствует себя очень хорошо в этой атмосфере, но Корина кажется подавленной, её мысли летают в другом месте. Корина приносит извинения, сказав, что она выходит на улицу, чтобы проветриться немного. Девушка выходит и встречает красивого мужика, 40 лет, высокого, с зелеными глазами, спортивным телом, который будоражит любую в первую очередь. Корина остаётся грустной и слушает шум машин, проходящих мимо, в то время как человек курит. Он подошел к ней и предлагает сигарету. "Спасибо, но я не курю!" - отвечает Корина. Эти двое знакомятся. Корина узнаёт, что мужчина по имени Влад работает в министерстве.
- Почему ты выглядишь печальной? - Влад спрашивает с любопытством.
- Чтобы ты спросил меня... - Корина отвечает с дерзостью.
- Нравятся ли тебе игры, милочка? - Влад спрашивает с порочной улыбкой.
- Если тебе нравятся не значит, что и мне нравятся.
Корина признаётся человеку, что страдает из-за парня, которого она любит. Влад сообщает, что не имеет никакого лечения для этого, но если она хочет дружбу или нечто большее, она может позвонить ему, потому что он очень хорошо знает, что делать женщине, чтобы та была счастливой. Человек даёт ей свою визитку и приглашает Корину к нему, но она отказывается.
После полуночи Корина приходит домой с Инной. Девушка платит таксисту и говорит Инне, что был отличный вечер и она наслаждались атмосферой клуба, и вспоминает, как она начала целовать по-французски Влада. Инна улыбается и говорит, что она зверь. Обе входят в дом.

Sacrificiul - Episodul 63
Dimineata, Corina se trezeste in pat. Cineva bate la usa camerei sale. "Intrati" - spune Corina. In camera spatioasa intra Cristina, ii multumeste fetei ca a adapostit-o si a hranit-o, dar e timpul sa plece la iubitul ei. Fetele coboara la primul etaj, de mina, intra in bucatarie, iar Corina ramine surprinsa de cele vazute. Cristina s-a trezit devreme si a facut micul dejun: omleta, sandvis si suc de portocale. "Mersi mult. Esti o dulceata! Imi pare rau ca mama ta nu te apreciaza..." - marturiseste Corina, cu un zimbet indraznet.
Fetele iau micul dejun si isi amintesc cit de bine au petrecut seara de ieri, au fost delimitate de timp, de lume, a fost ceva miraculos. Cristina ii povesteste ca are un iubit, care asteapta sa implineasca majoratul, ca s-o ia in Italia. Acolo i-a gasit de munca. Va parasi scoala si va pleca la munca. Va locui cu iubitul... Fetele zimbesc si par destul de fericite.
La amiaza, Corina sta singura acasa, pe canapea si se uita printr-o revista de moda pentru femei, Elle. Se aude soneria. Corina deschide usa si ramine uimita vazind-o pe Ana la usa sa, singura si deprimata. "Trebuie sa vorbim!" - declara Ana.
Corina o invita pe fata in camera de zi, unde se asaza pe canapea si rasfoieste paginile revistei. "Te ascult!" - spune Corina cu un glas superior.
- Vreau sa-mi cer scuze pentru tot ce-am facut. - declara Ana, trista.
- Hmm, era evident ca trebuie sa-ti ceri scuze! - declara Corina.
- Regret, ca am procedat incorect fata de tine, ca m-am amestecat in dragostea voastra, ca am ramas insarcinata de la Max, ca sunt o proasta. Max te iubeste, o simt asta! - plinge Ana si marturiseste ce are pe suflet.
- Vrei sa-ti construiesc o statuie? Nu poti intoarce timpul inapoi. - se apropie Corina de Ana si-i sopteste la ureche, ca si cum ar mai fi cineva in camera.
- Am vorbit cu Max, sa aleaga intre mine si tine. Sunt sigura ca te va alege pe tine. Nu vreau sa fiu inselata... Asta e... sa locuiesc cu cineva pe care il iubesc si care nu simte acelasi sentiment. Vreau sa ma ierti si chiar iti vreau fericire. Mi-am facut griji cind ai disparut. - marturiseste Ana, cu lacrimi pe obraji.
- O sa primesti iertarea mea atunci cind Max va fi in pat cu mine. Mersi pentru spectacol, esti o actrita buna. Acum lasa-ma sa continui sa citesc revista de moda. - spune Corina, ca si cum sefa ii ordona unui muncitor simplu sa pieie din fata ei.
Ana pleaca cu lacrimi in ochi, iar Corina arunca revista pe canapea. Fata se plimba, pe ici pe colo, si incepe sa se ingrijoreze: "Max, oare pe cine vei alege? Trebuie sa te cuceresc, trebuie sa fii al meu!"
Corina sta stresata in camera ei si vorbeste cu Ina la telefon, mai apoi fetele se intilnesc la cafenea. Ina ii marturiseste fetei ca are probleme si ea, are nevoie urgent de bani ca sa-si cumpere apartament, are 6 mii de euro, dar mai are nevoie...
Noaptea, fetele vin la club, danseaza prin preajma barbatilor bogati. Acestia le invita la masa, le dau cite un cocktail. Ina se simte foarte bine in aceasta atmosfera, dar Corina pare deprimata, gindurile ei zboara in alta parte. Corina isi cere scuze, spunind ca iese afara sa se aeriseasca un pic. Fata iese si da de un barbat chipes, de 40 ani, inalt, cu ochi verzi, un corp sportiv, care te cucereste din prima. Corina sta trista si asculta zgomotul lasat de masinile ce trec prin apropiere, iar barbatul fumeaza. Acesta se apropie de ea si-i propune o tigara. "Mersi, dar nu fumez!" - raspunde Corina. Acestia doi fac cunostinta. Corina afla ca barbatul, Vlad, lucreaza la minister.
- De ce arati trista? - intreaba Vlad, curios.
- Ca sa ma intrebi tu... - raspunde Corina, indraznet.
- Iti plac jocurile, draguto? - intreaba Vlad, cu zimbet pervers.
- Daca iti plac tie nu inseamna ca imi plac si mie.
Corina ii marturiseste barbatului ca sufera din cauza unui baiat pe care-l iubeste. Vlad ii marturiseste ca nu are leac pentru asta, dar daca vrea prietenie sau ceva mai mult sa-l apeleze, caci el stie foarte bine ce sa faca ca o femeie sa fie fericita. Barbatul ii ofera cartea sa de vizita si o invita pe Corina la el, dar aceasta refuza.
Dupa miezul noptii, Corina soseste acasa impreuna cu Ina. Fata ii achita taximetristului si-i spune Inei ca a fost o seara superba, i-a placut atmosfera din club si cum a inceput sa se sarute frantuzeste cu Vlad. Ina zimbeste si ii spune ca e o bestie. Ambele intra in casa.

Вложения
sacrificiul-medium.jpg
sacrificiul-medium.jpg (58.95 KiB) Просмотров: 20074

Изображение
Изображение
GRIGORES
Любимец публики

Cобственная Новелла! Выбор жизни - Серия 64

Сообщение GRIGORES » 20 сен 2016, 08:40

ВЫБОР ЖИЗНИ - 64 серия

Инна и Корина проводят много времени вместе. И вспоминают прошлое, как работали на видеочате. Часто девушки пьют алкоголь, чтобы забыть боль.
Однажды ночью Корина рассказывает Инне, как она познакомилась с Максом, как она таяла по нему. К сожалению,ей жалко, что обстоятельства разделили их. Инна успокаивает девушку, говоря ей, что она найдет другого мужчину... Есть много мужчин, ожидающих быть любимыми... Корина плачет и говорит, что время проходит медленно и чувствует, как это убивает её мало по малу.
Утром Таня общается с Петру и, узнав что у него сегодня выходной день, она решает делать визит Корине. Кристи и Петру делают работу по дому. Потом вся семья собирается за столом. Таня кормит свою мать.
В то же время Корина просыпается ото сна и замечает, что Инна ушла. Девушка чистит свои зубы, принимает душ и воображает себя Макса, как он голый подходит к ней сзади и обнимает её, целуя её шею.
В деревне Таня делает уборку дома и говорит Кристи, чтобы он был хорошим, пока её не будет, и чтобы он заботился о бабушке Фросе. Кристи просит свою мать возвращаться домой с Кориной.
Корина принимает душ и мастурбирует, представляя, как Макс находится рядом с ней, как хватает её за волосы, как нюхает её и хорошо трахает. Звонок в дверь. Девушка берет полотенце и спускается вниз по лестнице, открывает дверь и видит Инну. Та была в супермаркете и купила несколько бутылок виски и принесла подарок.
Корина не хочет употреблять алкоголь, а Инна сообщает, что, если она не сделает это, она не будет считать её подругой. После несколько стаканчиков девушки подключают телефон к колонкам и слушают Хит FM. Обе начинают танцевать.
В маршрутке Таня молится за счастье своей семьи и чтобы Корина стала хорошей девушкой, чтобы поняла, что её действия заставляют людей страдать.
Корина и Инна курят кальян и весело проводят время. Обе смеются, как сумасшедшие, вспоминая, что они творили на видеочате, как раздевались и танцевали...
Через час Инна теряет терпение и начинает судить Корину за то, что она отправилась в Дубай и заработала много денег, а её она оставила на видеочате. Теперь у Корины есть дом, машина, деньги, а у той только 6000 евро.
Корина ругает Инну, говоря ей, что никто не имеет права судить её, и никто не узнает, как она заработала эти деньги.
- Все узнают... Макс, твоя мать, твоя семья, твои соседи, если ты не дашь мне 14 тысяч евро прямо сейчас, чтобы добавить к моим и купить однокомнатную квартиру! - говорит Инна.
Корина остаётся в шоке от этого шантажа.
- Ты с ума сошла, девушка? Иди дальше сосать петухов и заработаешь деньги для дома! - Корина кричит, раздраженная.
- Петухи, говоришь... Вот чем ты занималась в Дубае! - говорит Инна.
- Заткнись и убирайся из моего дома. - приказывает Корина.
Таня входит в дом и слышит, как эти двое говорят так громко.
- Я не уйду, пока ты не отдашь мне денег. - говорит Инна.
- Сука, убирайся, если не хочешь, чтобы я прибила хорошо твою задницу.
Таня входит в комнату и спрашивает, что происходит. Увидев девушек в состоянии алкогольного опьянения, Таня говорит: "Мне очень жаль, что я вижу такое". Инна обманывает, что Корина задолжала у неё крупную сумму денег и не хочет вернуть назад.
- Я не обязана тебе дать ничего, сука! - Корина кричит.
В то же время Макс приходит в переднюю часть дома и решает войти.
- Знаешь что, девушка, я устала от тебя, я уйду, но сначала я скажу твоей матери, как ты заработала деньги на её операцию. - Инна сознаётся.
Корина угрожает Инне, но та начинает говорить: "Корина, ваша прекраснейшая дочь, заработала деньги для вашей операции, за этот просторный дом, за этот роскошный автомобиль, трахаясь и сося члены богатеньких!". Макс находится в другой комнате, слышит и остаётся в полном шоке, так же, как и Таня.
- Корина - самая большая сука ever, сосательница, и хотя бы она поблагодарила меня, что я взяла её на видеочат в Румынию, но она сбежала от меня в Дубай, трахаться! - сообщает Инна.

Sacrificiul - Episodul 64
Ina si Corina petrec mult timp impreuna. Ambele isi amintesc de trecut, cum lucrau la videochat. De multe ori fetele consuma alcool ca sa uite de suferinta.
Intr-o noapte, Corina ii povesteste Inei cum a facut cunostinta cu Max, cum se topea dupa el. Ii pare rau ca circumstantele i-au despartit. Ina o calmeaza pe fata, spunindu-i ca va gasi alt barbat... Sunt o multime de barbati care asteapta sa fie iubiti... Corina plinge si spune ca timpul trece greu si simte cum o omoara, incetul cu incetul.
Dimineata, Tania discuta cu Petru si, aflind ca acesta are zi libera, hotaraste sa-i faca o vizita Corinei. Cristi si Petru fac curatenie afara. Apoi toata familia se intruneste la masa. Tania isi hraneste mama.
Intre timp, Corina se trezeste din somn si observa ca Ina a plecat. Fata se spala pe dinti, face dus si isi imagineaza cum Max, gol, se apropie de ea pe la spate si o cuprinde, sarutindu-i gitul.
La tara, Tania face curatenie prin casa si-i spune lui Cristi sa fie cuminte cit timp va fi plecata si sa aiba grija de bunica Frosea. Cristi o roaga pe mama sa sa o aduca acasa pe Corina.
Corina face dus si se masturbeaza, imaginindu-se ca Max e chiar linga ea, o apuca de par, ii adulmeca mirosul, o fute bine. Se aude soneria. Fata isi ia un stergar pe ea si coboara scarile, deschide usa si o vede pe Ina. Aceasta a fost la market dupa citeva sticle de whisky si a adus un cadou.
Corina nu doreste sa consume alcool, iar Ina o impune, spunind ca daca nu face nu o considera prietena. Dupa citeva pahare, fetele conecteaza telefonul la boxe si asculta Hit FM. Ambele incep sa danseze.
In rutiera, Tania se roaga pentru fericirea familiei si ca Corina sa devina o fata cuminte, sa inteleaga ca actiunile ei fac multi oameni sa sufere.
Corina si Ina fumeaza narghilea si se distreaza. Ambele se rid ca nebunele, amintindu-si ce faceau la videochat, cum se dezbracau si cum dansau...
O ora mai tirziu, Ina isi iese din fire si incepe sa o judece pe Corina, a plecat in Dubai si a facut o groaza de bani, pe cind ea a ramas la videochat. Acum, Corina are casa, masina, bani, dar ea are doar 6 mii de euro.
Corina o cearta pe Ina, spunindu-i ca nimeni nu are dreptul sa o judece si nimeni nu va afla cum a cistigat banii.
- Vor afla... Max, mama ta, familia ta, vecinii tai, daca nu imi dai chiar acum 14 mii de euro, sa adaug si sa-mi cumpar un apartament cu o odaie! - declara Ina.
Corina ramine socata de santajul acesta.
- Ai innebunit, fato? Du-te si suge pule mai departe si vei face bani de casa! - tipa Corina, enervata.
- Pule zici... Iata ce-ai facut in Dubai! - spune Ina.
- Taca-ti fleanca si pleaca din casa mea. - ordona Corina.
Tania intra in casa si aude cum cele doua vorbesc in gura mare.
- Nu plec pina nu-mi dai bani. - spune Ina.
- Ticaloaso, cara-te de aici, daca nu vrei scoasa in suturi.
Tania intra in camera si intreaba ce se petrece. Vazindu-le in stare de ebrietate pe fete, Tania spune: "Imi pare rau ca am ajuns sa vad asa ceva". Ina amageste ca Corina ii datoreaza o suma mare de bani si nu vrea sa intoarca datoria.
- Nu-ti datorez nimic, cateaua! - striga Corina.
Intre timp, Max soseste in fata casei si hotaraste sa intre.
- Stii ce, fato, m-am saturat de tine, voi pleca, dar mai intii ii voi spune mamei tale cu ce bani a fost operata. - marturiseste Ina.
Corina o ameninta pe Ina, dar aceasta incepe sa spuna: "Corina, preafrumoasa voastra fiica, a facut bani, pentru operatia dvs, pentru aceasta casa spatioasa, pentru masina de lux - futindu-se si sugind pula la bogatani!". Max se afla in alta camera, aude si ramine complet socat, la fel si Tania.
- Corina e cea mai mare curva ever, sugatoare, si macar sa-mi multumeasca ca am luat-o la videochat in Romania, dar ea a fugit de mine in Dubai, la futut! - declara Ina.

Вложения
sacrificiul-medium.jpg
sacrificiul-medium.jpg (58.95 KiB) Просмотров: 20065

Изображение
Изображение
GRIGORES
Любимец публики

Cобственная Новелла! Выбор жизни - Серия 65

Сообщение GRIGORES » 24 сен 2016, 18:55

ВЫБОР ЖИЗНИ - 65 серия

Корина начинает кричать: "Заткнись, предательница! Лгунья! Я тебя убью!". Девушка даёт Инне пощечину по лицу. Taня остаётся полностью в шоке от этой сцены. Ина продолжает: "Истина находится прямо перед вашими глазами! Откуда, вы думаете, Корина взяла деньги? За красивые глаза? Нееет... Она продала тело многим мужчин... Она стала шлюхой, сукой..."
Макс сидит в соседней комнате и мысленно говорит: "Я чувствовал... Как ты могла заниматься этим, Кори?". Корина плачет и говорит, что ничего не правда...
- Признавай правду, шлюха! Признавай, что ты шлюха! - говорит Инна.
- Нет... Нет... Ты шлюха! - Корина говорит, плача.
Таня спрашивает свою дочь, является ли правильной информация Инны. Девушка отказывается говорить, но, в конце концов, эта ситуация вынуждает её рассказать всё, как есть.
Корина рыдает от боли громко и признаётся: "Да, мама, это правильно... Я спала со многими мужчинами, и я так сожалею! Я ненавижу себя, но у меня не было никакого выбора! Никто нам не хотел помочь... Я не хотела, чтобы ты умерла и оставила Кристи одного... Я люблю тебя, мама! Прости меня, я сильно грешила... Обними меня, я чувствую себя очень плохо...". Taня и Макс шокированы, впадают в ступор...
Корина приближается к матери, чтобы обнять её, но та оттолкивает её в сторону, говоря: "Лучше бы я умерла, чем узнала, что ты стала шлюхой! Ты- мусор передо мной!". Корина остаётся в шоке от слов своей матери и начинает плакать громче. Макс уже не может терпеть эту ситуацию и уходит полностью подавлен. В то же время, Инна крадёт какие-то деньги, красную краску и кисти.
Таня плачет и говорит: "У меня больше нет дочери! Ты позор для семьи... Почему ты это сделала, Коринуцо? ПОЧЕМУ? Лучше бы позволила мне умереть... Вот как повлияли твои богатенькие одноклассники...". Корина протирает слёзы своей матери и умоляет простить её, всё забыть и начать новую жизнь.
- Я не могу ... Прости себя сама! Ты выбрала неправильный путь! - говорит Таня.
В то же время Инна берёт красную краску и пишет слово "шлюха" на воротах. Затем уходит со счастливым личиком, говоря, "Чао, сука! Увидимся в аду!"
- У меня не было выбора, мама, почему бы тебе не поддержать меня? - спрашивает Корина.
- Ты неправильно сделала, к сожалению, моя дочь... Ты не должна была... - Таня твердо отвечает.
- Я не должна была? Если бы ты умерла, Кристи заперли в школу-интернат, а я... Куда бы пошла я? На улицу... - Корина сознаётся.
- Я должна уйти... Больше не звони и забудь о нас! - говорит Таня.
- Что ты говоришь, мама? Обними меня, мне нужна твоя поддержка!!! Я люблю тебя, мама... Мама... Мама, зачем ты так? - Корина спрашивает, громко плача.
Макс ходит по улице полностью подавленным и вспоминает моменты, проведенные с Кориной, прежде, чем она уехала в Румынию. Таня выходит из дома, а Корина бежит за ней, плача и крича: "Прости меня!!! Я больше не могу так жить...". Девушка падает в ноги своей матери и целует их... "Прости меня, мама!" - Корина говорит со слезами на щеках.
Таня плачет, её душа уничтожена... Не может сопротивляться и уходит. Корина обращает внимание на слово "шлюха" на её воротах, приносит чёрную краску, чтобы удалить это несчастное слово из её ворот и из своей жизни... навсегда.
Позже, девушка вся грязная черной краской - на руках, на одежде... Проникает в свою душу и понимает, что нуждается в Максе сейчас, как никогда... Берёт трубку, плача, набирает номер телефона своего рыцаря, любви всей своей жизни...
Макс находится дома и не отвечает на телефонные звонки, но после нескольких звонков берёт трубку и говорит Корине забыть его номер, и спрашивает, сколько стоит провести ночь с нею.
- Сколько я тебе должен, Корина? Сколько леев или евро? - говорит Макс со слезами на глазах.
- Что ты говоришь, дорогой? Почему ты так говоришь? - Корина спрашивает, плача.
- Я знаю правду! Я слышал, своими же ушами... Я слышал тебя! - говорит Макс.
- Мне нужна твоя любовь, твою поддержка! Иди ко мне, мой дорогой! - говорит Корина.
- Чтобы ты смогла заразить меня СПИДом? Нет... Забудь мой номер... раз и навсегда.
Макс бросает трубку... Корина звонит несколько раз, но он не берёт трубку. Девушка понимает, что она никому не нужна.
Корина два часа подряд плачет и плачет. Макс заперся в ванной комнате и не может контролировать свои слезы. Человек вспоминает, как много красивых моментов провел с Кориной. Он вспоминает, как он услышал, как она говорила, что она спала со многими мужчинами за деньги. Он чувствует себя виноватым, что так случилось... Его душа полностью разрушена, и любовь к наивной девушке угасает... Мужчина спускается на пол... Его глаза раздавлены болью. Слёзы текут... Огонь любви угас, мало-помалу...
В то же время Корина ходит по дому и понимает, что дом, автомобиль, богатство - все, что окружает её, не приносит ей счастья, только печаль... Без близких людей не бывает счастья! Не можешь жить в одиночестве и быть при этом счастливой! Счастье не измеряется в деньгах...
"Range Rover, дом, деньги... Ничего не хочу... Я хочу любви, но мои близкие осуждают меня... Хотя они не имеют на это право... Я думала, что буду счастливой, но я устала от всего этого... Я чувствую, что хочу уйти, умереть и забыть обо ВСЁМ", - говорит Корина вся в слезах, одновременно находя одно лезвие.
Девушка садится на кровать и начинает вскрывать вены.
"Простите меня, но я не могу!" - Корина оставляет записку на тумбочке.
Кровь течёт...

Sacrificiul - Episodul 65
Corina incepe a tipa: "Taci, tradatoareo! Mincinoaso! Te omor!". Fata o palmuieste pe Ina. Tania ramine complet socata de aceasta scena. Ina continua: "Adevarul e chiar in fata voastra! De unde credeti ca Corina a luat bani? Pentru ochi frumosi? Nuuu... Si-a vindut trupul multor barbati... A devenit o curva, o tirfa..."
Max sta in camera vecina si spune in gind: "Intuiam eu... Cum ai putut sa faci asa ceva, Cori?". Corina plinge si spune ca nimic nu e corect...
- Recunoaste adevarul, tirfo! Recunoaste ca esti o tirfa! - spune Ina.
- Nu... Nu... nu sunt... Tu esti! - spune Corina, plingind.
Tania isi intreaba fiica daca este corecta informatia Inei. Fata refuza sa spuna, dar este scoasa din sarite pina la urma.
Corina plinge de durere, in hohote si recunoaste: "Da, mama, e corect... M-am culcat cu multi barbati si-mi pare nespus de rau! Ma urasc, dar nu aveam incotro! Nimeni nu voia sa ne ajute... Nu voiam sa mori si sa il lasi pe Cristi singur... Te iubesc, mama! Iarta-ma, am pacatuit mult... Vreau sa ma cuprinzi, ma simt foarte rau...". Tania, Max sunt socati, cad intr-o stupoare...
Corina se apropie de mama sa s-o cuprinda, dar aceasta o impinge intr-o parte, spunind: "Mai bine muream decit sa aflu ca ai devenit o tirfa! Esti un gunoi in fata mea!". Corina ramine socata de vorbele mamei sale si incepe a plinge si mai tare. Max nu mai poate tolera aceasta situatie si pleaca complet deprimat. Intre timp, Ina fura niste bani gasiti, ia o vopsea rosie si o perie.
Tania plinge si declara: "Nu mai am fiica! Esti o rusine pentru familie... De ce ai facut asta, Corinuto? DE CE? Mai bine ma lasai sa mor... Iata cum te-au influentat colegii bogati...". Corina ii sterge lacrimile mamei sale si o implora sa o ierte, sa uite de tot si sa inceapa o noua viata.
- Nu pot... Iarta-te singura! Ai luat-o pe un drum gresit! - declara Tania.
Intre timp, Ina ia vopseaua rosie si scrie cuvintul "curva" pe poarta. Apoi pleaca fericita spunind: "Ciao, curvo! Ne vom vedea in iad!"
- Nu am avut incotro, mama, de ce nu ma sustii? - intreaba Corina.
- Ai gresit amarnic, fata mea... Nu trebuia... - raspunde Tania, ferm.
- Nu trebuia? Daca mureai, Cristi pleca la internat, eu... Unde plecam eu? Ajungeam in strada... - marturiseste Corina.
- Trebuie sa plec... Nu ma mai suna si uita de noi! - declara Tania.
- Ce spui, mama? Cuprinde-ma, am nevoie de sustinerea ta!!! Te iubesc, mama... Mama... Mama, de ce-mi faci asta? - intreaba Corina, plingind in hohote.
Max merge pe strada complet deprimat si isi aminteste momentele petrecute cu Corina, inainte ca ea sa fi plecat in Romania. Tania iese din casa, iar Corina fuge dupa ea, plingind si strigind: "Iarta-ma!!! Nu mai pot trai asa...". Fata cade la picioarele mamei sale si i le pupa... "Iarta-ma, mama!" - spune Corina cu lacrimi pe obraji.
Tania plinge, sufletul ei e distrus... Nu poate sa reziste si pleaca. Corina observa cuvintul "curva" pe poarta sa, aduce vopseaua neagra ca sa stearga acest cuvint mizerabil de pe poarta sa si din viata sa... pe vecie.
Mai tirziu, fata este murdara de vopseaua neagra, pe miini, pe haine... Patrunde in sufletul sau si intelege ca are nevoie de Max, acum ca niciodata... Ia receptorul plingind, formeaza numarul de telefon al cavalerului ei, al iubirii vietii sale...
Max se afla acasa si nu raspunde la telefon, dar dupa citeva sunete ia receptorul si-i spune Corinei sa uite acest numar si o intreaba cit costa o noapte cu ea.
- Cu cit iti sunt dator, Corina? Citi lei sau euro? - spune Max cu lacrimi in ochi.
- Ce spui, dragul meu? De ce zici asta? - intreaba Corina, plingind.
- Stiu adevarul! L-am auzit cu propriile urechi... Te-am auzit! - declara Max.
- Am nevoie de iubirea ta, de sustinerea ta! Vino, dragul meu! - spune Corina.
- Sa-mi transmiti SIDA? Nu... Uita numarul meu pentru totdeauna.
Max pune receptorul... Corina suna de citeva ori, iar acesta nu ia receptorul. Fata intelege ca nimeni nu are nevoie de ea.
Doua ore la rind Corina plinge si iar plinge. Max sta inchis in camera de baie si nu poate sa-si stapineasca lacrimile. Barbatul isi aminteste cite clipe frumoase a petrecut cu Corina. Isi aminteste cum a auzit-o spunind ca s-a culcat cu multi barbati pentru bani. Se simte vinovat ca asa s-a intimplat... Sufletul sau e zdrobit complet, iar iubirea pentru acea fata naiva s-a stins... Barbatul se lasa jos... Ochii ii sunt zdrobiti de durere. Lacrimile curg siroaie... Focul iubirii se stinge, incetul cu incetul...
Intre timp, Corina se plimba prin casa si intelege ca casa, masina, bogatia ce-o inconjoara nu ii aduc fericire, doar tristete... Fara oamenii dragi nu exista fericire! Nu poti trai singur si sa fii fericit! Fericirea nu se masoara in bani...
"Range Rover, casa, bani... Nimic nu vreau... Vreau iubire, dar cei dragi ma judeca... Desi nu au voie... Am crezut ca voi fi fericita, dar mi-e sila de tot... Simt ca vreau sa plec, sa mor si sa uit TOTUL" - spune Corina, cuprinsa de lacrimi si in acelasi timp gasind o lama de ras.
Fata se asaza pe pat si incepe sa-si taie venele.
"Iertati-ma, dar nu mai pot!" - biletelul Corinei lasat pe noptiera.
Curge singe...

Вложения
sacrificiul-medium.jpg
sacrificiul-medium.jpg (58.95 KiB) Просмотров: 20049

Изображение
Изображение
GRIGORES
Любимец публики

Cобственная Новелла! Выбор жизни - Серия 66

Сообщение GRIGORES » 25 сен 2016, 09:46

ВЫБОР ЖИЗНИ - 66 серия

Спустя некоторое время
, Корина сидит на диване в кабинете психолога. Г-жа психолог Светлана внимательно слушает, что говорит девушка. "Я устала от всего. Никто не понимает меня. Все только умеют осуждать меня. Я плакала, я больше не смогла выносить и решила покинуть этот грешный мир. Никто не любит меня. Я обуза для всех. Моя мама сказала, что я мусор перед ней, и Макс не хочет ничего знать обо мне", - признаётся Корина c грустью.
Г-жа Светлана узнаёт, что девушка пыталась вырезать вены, вероятно, умерла бы, если бы Кристина не пришла к ней домой в тот момент. Корина вспоминает, как она почувствовала себя плохо, а Кристина кричала на нее, плача, чтобы она осталась в живых, потому что она любит её и нуждается в ней. Когда прибыла скорая помощь, Кристина находилась рядом с Кориной и держала её за руки. В больнице та заботилась о ней, рассказывала ей многое...
Г-жа психолог рекомендует девушке начать новую жизнь, не торопить события, если Макс любит её - то простит, а её матери и Максу нужно время, чтобы сбалансировать ситуацию. Новая жизнь и новый мужчина в её жизни поможет ей забыть тёмное прошлое.
Корина приходит домой, смотрит на Range Rover, поднимается по лестнице, смотрит на одежду, на свои сумки, украшения, что её окружают и говорит, что, если даже все эти вещи красивы, она чувствует себя очень плохо, потому что она не может разделить радость с близкими. Девушка сидит на кровати и пытается проанализировать ситуацию, пытается понять, кто прав, а кто виноват в этой ситуации. Кристина приходит, обнимает девушку, ложится рядом с нею на кровати и говорит ей, что она была в супермаркете и купила различные продукты.
Девушки готовят ужин: пюре и жареную курицу. Обе радуются, что приятно проводят время вместе. Корина благодарит девочку, что спасла её, если бы не она, наверное, они не сидели бы сегодня рядом. Кристина говорит: "Ты меня напугала! Когда-то ты спасла меня... Ты заботилась обо мне, ты не бросила меня одну в парке, и теперь я забочусь о тебе. Знай, что я люблю тебя, ты мне, как сестра!"
На следующий день Корина говорит Кристине, что она чувствует себя лучше и отправляется навестить свою мать. В свою очередь, Кристина обнимает Корину и говорит, что она уходит к своему парню.
В маршрутке Корина сидит и мысленно говорит: "Так сильно я хочу обнять моего младшего брата и мою мать! Я хочу любить их, сказать им, что я скучаю по ним! Я хочу, чтобы мы были счастливыми!!!"
Прибывая в деревню, девушка открывает ворота с грустным и наивным лицом, Кристи играет в песке и бежит к ней, обнимает и целует её в щеку. "Корина, почему ты не пришла раньше? Мама сказала, что мы тебе не нужны, и ты бросила нас", - признаётся мальчик. Увидев Корину, Таня заставляет Кристи войти в дом и заботиться о своей бабушке.
Позже Корина и Tаня находятся в саду.
- Мама, пожалуйста, не осуждай меня! Мне и так плохо... Меня тошнит от самой себя... Я не могу смотреть на себя в зеркало... Да, я выбрала путь, я хотела лишь помочь тебе, ты сама видишь, чем это обернулось! Пожалуйста, прости и не называй меня проституткой! Пожалуйста, прошу... прошу... помоги... - говорит Корина со слезами в глазах.
- У меня больше нет дочки... Лучше бы я умерла, чем узнала, что ты стала проституткой.... - признаётся Таня с презрением.
- Мама, прошу, не говори такое! Мне очень плохо, плохо на душе!
- А как же? И ты ждешь, что я утешу тебя? Скажу тебе спасибо и обниму? Не дождешься...
- Почему ты так меня ненавидишь? Это же мое собственное тело, и я могу сделать с ним, что захочу! У меня нет прав, что ли?
- Я больше не хочу разговаривать с тобой! Уйди и никогда не возвращайся!
- Нет, нет, ты мне этого не запретишь! Я хочу жить с братом!
- У него больше нет сестры! Ему не надо такую распутницу сестру! Если люди узнают, все будут показывать пальцем на него, обсуждать тебя... Нет, Нет, Корина, уезжай, оставь нас в покое... Мы не хотим тебя видеть...
- Почему ты так? Что плохого я тебе сделала? Я ПОМОГЛА тебе а ты так расплачиваешься?
- Не хочу больше слышать о тебе... Я сама могу позаботиться о моем единственном ребенке Кристи.
- Ааа, теперь единственный? Ты не в состоянии помочь самой себе! Ты слышишь себя??? Сколько лет я голодала, и во всем ты виновата... Если бы у тебя была голова на плечах, жизнь бы распорядилась иначе! И с любовниками твоими... Ты разрушала мою жизнь! Зачем? Ты не берегла себя, я хотела лишь помочь, а ты так поступаешь теперь со мной! Я ненавижу тебя за это, но и люблю! - заявляет Корина, её слёзы текут по лицу, как океан.

Sacrificiul - Episodul 66
Ceva vreme mai tirziu, Corina sta asezata pe canapea la cabinetul psihologic. Doamna psiholog Svetlana asculta atent ce povesteste fata. "M-am saturat de tot. Nimeni nu ma intelege. Toti ma judeca. Plingeam, nu mai rezistam si am ales sa plec din aceasta lume rea. Nimeni nu ma iubeste. Sunt o povara pentru toti. Mama a spus ca sunt un gunoi in fata ei, iar Max nu vrea sa stie nimic de mine" - marturiseste Corina, trista.
Doamna Svetlana afla ca fata a incercat sa-si taie venele, probabil ca murea daca Cristina nu ar fi venit acasa la ea in acel moment. Corina isi aminteste cum se simtea rau, iar Cristina striga la ea, plingind, sa ramina in viata, deoarece ea o iubeste si are nevoie de ea. Cind a sosit salvarea, Cristina se afla alaturi de Corina si o tinea de mina. In spital avea grija de ea, o hranea, ii povestea...
Doamna psiholog ii recomanda fetei sa inceapa o viata noua, sa nu grabeasca lucrurile, daca Max o iubeste - o va ierta, mama ei si Max au nevoie de timp ca sa balanseze situatia. O viata noua si un barbat nou o va ajuta sa uite trecutul intunecat.
Corina soseste acasa, se uita la Range Rover, urca scarile, se uita la haine, la posete, la decoratiile ce o inconjoara si spune ca desi sunt frumoase aceste lucruri, se simte foarte prost, caci nu poate imparti bucuria cu cei dragi. Fata se asaza pe pat si incearca sa analizeze situatia, incearca sa inteleaga cine e corect si cine e vinovat in aceasta situatie. Soseste Cristina, o cuprinde pe fata, se intinde pe pat alaturi de ea si-i spune ca a fost la supermarket si a cumparat diverse produse.
Fetele pregatesc cina, pireu si carne de pui prajit. Ambele se bucura ca petrec vreme impreuna. Corina ii multumeste fetei ca a salvat-o, sa nu fi fost ea, probabil ca murea. Cristina ii spune: "M-ai speriat! Cindva m-ai salvat tu... ai avut grija de mine, nu m-ai abandonat in parc, iar acum am eu grija de tine. Sa stii ca te iubesc, imi esti ca o sora!"
Urmatoarea zi, Corina ii povesteste Cristinei ca se simte mai bine si pleaca in vizita la mama ei. La rindul sau, Cristina o cuprinde si spune ca si ea va pleca la iubitul sau.
In rutiera, Corina sta si spune in gind: "Atit de mult as vrea sa-i cuprind pe fratiorul si mama mea! Vreau sa-i iubesc, sa le spun ca-mi lipsesc! Vreau sa fim fericiti!!!"
Ajungind la tara, fata intra pe poarta, cu o fata trista si naiva, Cristi se joaca in nisip si fuge spre ea, o cuprinde si o saruta pe obraz. "Corina, de ce nu ai venit pina acum? Mama mi-a spus ca nu ai nevoie de noi si ai plecat" - marturiseste baiatul. Vazind-o pe Corina, Tania il obliga pe Cristi sa plece in casa si sa aiba grija de bunica sa.
Mai tirziu, Corina si Tania sunt in gradina.
- Mama, te rog nu ma judeca! Si asa ma simt prost... Mi-e greata de mine insami... Nu ma pot uita in oglinda... Da, am ales alta cale, am vrut ca sa te ajut, vezi si singura cum totul s-a schimbat! Te rog cuprinde-ma si nu ma numi prostituata! Te rog, te implor... te implor... ajuta-ma... - spune Corina, cu lacrimi in ochi.
- Nu mai am fiica... Mai bine muream decit sa aflu ca ai devenit prostituata... - marturiseste Tania, cu dispret.
- Mama, te implor nu spune asta! Ma simt foarte prost, sufletul mi-i zdrobit!
- Si? Astepti ca te voi compatimi? Sa-ti multumesc si sa te cuprind? Asteapta...
- De ce ma urasti? E propriul meu corp si pot sa fac ce vreau! Nu am dreptul?
- Nu mai vreau sa vorbesc cu tine! Pleaca si niciodata nu te mai intoarce!
- Nu, nu, nu imi poti interzice! Vreau sa locuiesc cu fratiorul meu!
- El nu mai are sora! El nu are nevoie de o asa sora stricata! Daca vor afla oamenii vor arata cu degetul spre el, ii vor povesti cu ce te-ai ocupat... Nu, nu, Corina pleaca, lasa-ne in pace... Nu mai vrem sa stim de tine...
- De ce te comporti astfel? Ce rau ti-am facut? Eu te-am AJUTAT, dar tu asa te rasplatesti?
- Nu mai vreau sa aud nimic despre tine... Eu si singura pot sa am grija de unicul meu copil, Cristi.
- Eh, acum e unicul? Tu nu esti in stare sa ai grija de tine! Auzi ce vorbesti??? Citi ani eu am indurat foame si unica vinovata esti tu... Daca aveai cap pe umeri viata ar fi decurs altfel! Si chestia cu iubitii tai... Tu mi-ai distrus viata! De ce? Nu ai avut grija de tine, am vrut doar sa te ajut, dar tu asa te comporti cu mine! Te urasc, dar si te iubesc in acelasi timp! - declara Corina, lacrimile curgind pe fata ei, ca un ocean.

Вложения
sacrificiul-medium.jpg
sacrificiul-medium.jpg (58.95 KiB) Просмотров: 20045

Изображение
Изображение
GRIGORES
Любимец публики

Cобственная Новелла! Выбор жизни - Серия 67

Сообщение GRIGORES » 26 сен 2016, 09:55

ВЫБОР ЖИЗНИ - 67 серия

Корина проходит через сад, она опускается на землю и плачет. Девушка чувствует себя виноватой, потому что никто её не понимает... Она вспоминает, как тяжело она жила, но зато она жила "в семье". Теперь она богата, но ей грустно, её мать не хочет признать, что девушка была вынуждена стать проституткой.
Корина хочет войти в дом, но Таня запрещает ей. "Уходи, никогда не возвращайся!" - Таня говорит вслух. Девушка просит свою мать, чтобы позволила ей навестить свою бабушку. Tаня позволяет ей посидеть 5 минут, но не рассказывать бабушке ничего, что случилось с ней, и не плакать перед ней, потому что это делает ей только хуже.
Корина входит в комнату бабушки и обнимает её, сказав, что она нуждается в её поддержке сейчас больше, чем когда-либо. Tаня стоит у двери и следит за этой сценой. "Бабушка, я уезжаю, возможно, навсегда, не хочу быть вам обузой. Прости меня за всё, и не забывай, что я люблю тебя" - сознаётся Корина с грустью на лице. Кристи бежит к сестре и обнимает её, лаская её волосы. "Не уходи!" - Кристи говорит, плача.
Таня приказывает Корине уйти. Та уходит в слезах. Находясь у ворот, Корина обвиняет свою мать, что она потеряла любовь всей своей жизни, Макса, из-за неё: "Я хотела творить добро, но теперь я единственная виновная в этой ситуации. Никто не поддерживает меня, все против меня. Но что я сделала не так? Я просто хотела помочь тебе, чтобы ты не умерла, потому что мне и Кристи нужна мать! Но вот теперь я виновата... Виновата ли я, что сделала всё возможное, чтобы ты осталась в живых? Виновата ли я, что пожертвовала собой, продавая своё тело, только чтобы моя мать находилась сегодня передо мною? ВИНОВАТА ли я? Подумай, мама, потому что сегодня я так одинока... Даже Макс бросил меня". Tаня обвиняет свою дочь, что та выбрала неправильный путь!
В Кишиневе Корина прибывает домой и принимает звонок. Девушку вызывают завтра к врачу. Девушка гуляет по дому и говорит: "Вот делай людям добро! Я никогда не думала о своих чувствах, я думала о них... но сегодня я изменюсь! Я должна стать более эгоистичной и думать о моей благополучии! Баста!"
Корина прибывает в Макдональдс и вспоминает, как она была маленькой,и, проходя мимо Макдональдса, страдала, что не может позволить себе съесть что-нибудь. После этого девушка входит в книжный магазин и покупает несколько книг. Она чувствует себя лучше, полагая, что с помощью чтения забудет все страдания.
Вечером девушка моет посуду, смотрит в окно, звонит Максу, чтобы извиниться за всё, но тот отвечает: "Ты полна лжи. Мне стыдно, что когда-то я влюбился в тебя!"
Корина входит в тёмную комнату, включает свет и наслаждается чтением книги... После некоторого времени она заливается слезами, потому что чувствует себя так одиноко, нет никого, с кем можно общаться. Девушка понимает, что она нуждается в мире, любви, уважении, общении и доверии.
Утром девушка пьёт кофе и мысленно говорит: "Мне скучно! Я должна сделать что-то с моей жизнью, потому что так я сойду с ума от такой сильной боли! Что было, то было! Новая жизнь изменит меня!"
В больнице девушка узнаёт новость-молнию: она беременна! Анализы показали, что она ждёт ребенка. Корина плачет от счастья: "Я не верю в это... Я и Макс ждём ребенка... Наш ребенок, доказательство нашей любви... Это самая замечательная новость... Большое спасибо".
Корина счастливо бродит по дому: "Я не буду страдать, мой ребеночек! Всё будет хорошо, бэйби! Я обещаю, что буду стремиться быть счастливой, потому что теперь у меня есть причина, чтобы ЖИТЬ, ЛЮБИТЬ и быть СЧАСТЛИВОЙ!!!"

Sacrificiul - Episodul 67
Corina merge prin gradina, se asaza jos si plinge. Fata se simte vinovata, deoarece nimeni nu o intelege... Isi aminteste cit de greu a trait, dar traia "in familie". Acum e bogata, dar trista, mama ei nu doreste sa accepte ca fata a fost nevoita sa se prostituieze.
Corina doreste sa intre in casa, iar Tania ii interzice. "Pleaca, nu te mai intoarce!" - spune Tania, cu glas tare. Fata isi implora mama sa-i permita sa-si viziteze bunica. Tania ii permite sa stea 5 minute, dar sa nu-i povesteasca nimic din cele ce s-au intimplat cu ea, si nici sa plinga in fata ei caci asta ii face rau.
Corina intra in camera bunicii sale si o cuprinde, spunind ca are nevoie de sustinerea ei, acum ca niciodata. Tania sta linga usa si urmareste scena. "Bunico, eu voi pleca, probabil pentru totdeauna, nu vreau sa fiu o povara. Iarta-ma pentru tot si nu uita ca te iubesc" - marturiseste Corina, trista. Cristi fuge spre sora sa si o cuprinde, mingiind-o pe par. "Nu pleca!" - spune Cristi plingind.
Tania ii ordona Corinei sa plece. Aceasta pleaca cu lacrimi in ochi. Ajungind linga poarta, Corina o invinovateste pe mama sa ca si-a pierdut dragostea vietii sale, pe Max, din cauza ei: "Am vrut sa fac bine, dar acum sunt unica vinovata. Nimeni nu ma sustine, toti sunt impotriva mea. Dar cu ce-am gresit eu? Voiam doar sa te ajut, sa nu mori, fiindca Cristi si eu avem nevoie de mama! Dar iata ca acum sunt vinovata... Ma faci vinovata ca am facut tot posibilul ca sa ramii in viata? Sunt eu oare vinovata ca m-am sacrificat, vinzindu-mi trupul, doar ca mama mea sa fie astazi in fata mea? Sunt VINOVATA? Gindeste-te, mama, caci astazi am devenit atit de singura... Chiar si Max m-a parasit". Tania isi invinuieste fata ca a ales un drum gresit!
La Chisinau, Corina ajunge acasa si primeste un apel. Fata este chemata miine la medic. Se plimba prin casa si spune: "Iata fa-le la lume bine! Nu m-am gindit la sentimentele mele, m-am gindit la ei... dar de azi ma voi schimba! Trebuie sa devin mai egoista si sa ma gindesc la bunastarea mea! Basta!"
Corina soseste la McDonalds si isi aminteste cind era mica, trecea linga MC si suferea ca nu poate sa-si permita sa manince ceva. Mai apoi intra in librarie si cumpara citeva carti. Fata se simte mai bine, crezind ca citind va uita de toata suferinta.
Seara, fata spala farfuriile, se uita pe fereastra, ii suna lui Max ca sa-si ceara iertare pentru tot, dar acesta ii raspunde: "Esti plina cu minciuni. Imi pare rau ca cindva m-am indragostit de tine!"
Corina intra in camera intunecoasa, aprinde lumina si savureaza lectura unei carti... Trece ceva timp si izbucneste in plins, caci se simte atit de singuratica, nu are cu cine comunica. Intelege ca are nevoie de liniste, iubire, respect, comunicare si incredere.
Dimineata, fata bea o cafea si vorbeste in gind: "Ma plictisesc! Trebuie sa fac ceva cu viata mea, caci o sa innebunesc de la atita suferinta! Ce a fost, a trecut! O viata noua ma va schimba!"
La spital, fata afla o veste trasnet: e insarcinata! Analizele au demonstrat ca fata asteapta un copil. Corina plinge de fericire: "Nu-mi vine sa cred... Eu si Max asteptam un copil... Copilul nostru, dovada iubirii noastre... E cea mai minunata veste... Multumesc mult".
Corina se plimba prin casa bucuroasa: "Nu voi mai suferi, copilasul meu! Totul va fi bine, baby! Promit ca ma voi stradui sa fiu fericita, fiindca acum am motive sa TRAIESC, sa IUBESC si sa fiu FERICITA!!!"

Вложения
sacrificiul-medium.jpg
sacrificiul-medium.jpg (58.95 KiB) Просмотров: 20035

Изображение
Изображение
GRIGORES
Любимец публики

Cобственная Новелла! Выбор жизни - Серия 68

Сообщение GRIGORES » 27 сен 2016, 17:03

ВЫБОР ЖИЗНИ - 68 серия

Корина лежит на кровати, гладит свой живот и улыбается: "Я должна быть счастливой! Теперь у меня есть повод быть счастливой!"
Девушка спускается по лестнице и начинает танцевать, счастливая и улыбающаяся. Кто-то стучит в дверь. Кристина приехала, рыдая. Корина вытирает слёзы девушки и интересуется, что произошло с ней.
- Я была дурой, что влюбилась в него,- говорит Кристина.
- Что случилось, дорогая? - спрашивает Корина с любопытством.
- У ублюдка были коварные планы... Он хотел продать меня, вот паразит.
- Как это так? Как это возможно?
- Вот так... Хорошо, что я узнала. Почему все издеваются надо мной, Корина? Мать, парень... все...
Корина вытирает слёзы девушки и говорит: "Достаточно. Что было - то было. Я люблю тебя, дорогая! Я очень люблю тебя". Кристина рассказывает Корине, что она услышала, как её парень разговаривал по телефону с кем-то, он сказал, что девушка у него, как только доставит её в Италию, то тут же продаст её, и она станет проституткой. Кристина интересуется, как же существуют такие виды людей, которые силой продают других людей... Как земля держит таких жалких ублюдков? Девушка начинает плакать громче, думая о том, через что она бы проходила, если бы не узнала вовремя о его намерении.
Корина успокаивает девушку и говорит ей, чтобы та осталась у неё навсегда, потому что она в ней нуждается, особенно сейчас, когда она беременна. Кристина поздравляет девушку и крепко обнимает её.
Вечером девушки танцуют и весело проводят время. В то же время, Таня у себя в деревне зажигает свечу, молясь Божией Матери: "Помоги мне, чтобы понять мою дочь и понять, почему она так сделала... Почему она не позволила мне умереть? Почему, мой Бог? Почему она должна была сделать это?"
Корина и Кристина смотрят романтический фильм вместе, а затем засыпают вместе. Рано утром Корина думает об Ане и Максе. Стоит ли сказать им, что она тоже ждёт ребенка?
Всё утро Корину мучает вопрос, что делать дальше, как лучше поступить.
В то же время, Ана провожает Макса до двери и целует его в щеку, желает ему хорошего дня. Мужчина кажется довольно подавленным. "Как долго будет продолжаться это мучение? Почему он не любит меня? Как долго он будет любить Корину? Как долго, Господи?" - спрашивает Ана с грустью.
Макс ходит по дороге печальным и на перекрестке встречает Корину. Оба находятся в середине дороги и непрерывно смотрят друг на друга. Печаль, сожаление и любовь проявляется в их глазах. Девушка обнимает его и говорит следующие слова: "Прости меня, дорогой, я обещаю, что ты больше меня не увидишь! Я люблю тебя , заботься об Ане и вашем ребенке! Люби её... Она хорошая девушка, я тебя умоляю!"
Кто-то сигналит, Корина убегает, плача... Макс продолжает ходить. Ана сидит на кресле, слышит дверной звонок, открывает дверь и удивляется, видя Корину.
Ана не знает, что делать, молчит и смотрит на Корину. В свою очередь, Корина в слезах обнимает свою лучшую подругу и просит у неё прощения за всё: "Прости меня, мы обе поступили неправильно, потому что влюбились в одного и того же человека... Я потеряла его давно... Я знаю это... Я понимаю, что невозможно вернуть то, что потеряно! Ты хорошая девушка, я знаю, что ты сделаешь его СЧАСТЛИВЫМ! Я прошу тебя, сделай его счастливым!"
- Как сделать его счастливым, если он любит тебя? - спрашивает Ана, плача.
- Не плачь, Ана! - Корина говорит, вытирая слезы с её лица.
- Я устала видеть, как он страдает. Если бы я не была беременна, то он бы давным-давно находился у тебя в постели.
- Моя дорогая, теперь всё изменилось... Он полюбит тебя, я в этом не сомневаюсь! Дай ему время, и я уверена, что он тебя заметит! Он влюбится.
Девушки обнимаются. Корина дарит девушке золотое ожерелье на шею - то ожерелье, которое Макс подарил Корине (в серии 15), наследство бабушки парня для будущей жены Макса.

Sacrificiul - Episodul 68
Corina sta pe pat intinsa si isi mingiie pintecele si zimbeste: "Trebuie sa fiu fericita! Acum am motiv sa fiu fericita!"
Fata coboara scarile si incepe a dansa, fericita si cu zimbet pe buze. Cineva bate la usa. Cristina a sosit, plingind in hohote. Corina ii sterge lacrimile fetei si se intereseaza ce-a patit.
- Am fost o proasta caci m-am indragostit in el. - declara Cristina.
- Ce s-a intimplat, draga mea? - intreaba Corina, curioasa.
- Nemernicul avea planuri diabolice... voia sa ma vinda, parazitul.
- Cum asa? Cum e posibil asa ceva?
- Iata asa... bine ca am aflat. De ce isi bat joc toti de mine, Corina? Mama, iubitul... toti...
Corina ii sterge lacrimile fetei si ii spune: "Ajunge. Ce-a fost - a trecut. Eu te iubesc, draga mea! Te iubesc mult". Cristina ii povesteste Corinei ca a auzit cum iubitul ei vorbea la telefon cu cineva, spunea ca fata e la el, cum ajunge in Italia o va aduce si o va vinde, va deveni prostituata. Cristina se mira cum de exista asa specii de oameni, care vind cu forta alti oameni... Cum de tine pamintul astfel de mizerii? Fata incepe a plinge si mai tare gindindu-se cit era sa indure din cauza acestui ticalos.
Corina o linisteste pe fata si ii spune sa ramina la ea pentru totdeauna, caci are nevoie de ea, mai ales acum cind e insarcinata. Cristina o felicita pe fata si o cuprinde strins.
Seara, fetele danseaza si se distreaza de minune. Intre timp, Tania este la tara si aprinde candela, rugindu-se la Maica Domnului: "Ajuta-ma, sa o inteleg pe fata mea si sa o inteleg de ce a procedat astfel... De ce nu m-a lasat sa mor? Doamne, de ce? De ce trebuia sa faca asta?"
Corina si Cristina privesc un film romantic impreuna, iar mai apoi adorm impreuna. Dis-de-dimineata, Corina se gindeste la Ana si Max. Oare sa le spuna ca si ea asteapta un copil?
Toata dimineata pe Corina o macina intrebarea ce sa faca in continuare, cum sa procedeze cel mai bine.
Intre timp, Ana il petrece pina la usa pe Max si il saruta pe obraz, ii ureaza o zi buna. Barbatul pare destul de deprimat. "Cit va dura acest chin? De ce nu ma iubeste? Cit timp o va mai iubi pe Corina? Cit, Doamne?" - se intreaba Ana, trista.
Max merge trist pe drum si la rascruce de drum o intilneste pe Corina. Ambii stau in mijlocul drumului si se privesc continuu. Tristete, regrete si iubire se observa in ochii lor. Fata il cuprinde si-i spune: "Iarta-ma, iubitule, iti promit ca nu ma vei mai vedea! Te iubesc si ai grija de Ana si copilul tau! Iubeste... E o fata de treaba! Te implor!"
Cineva claxoneaza, Corina fuge plingind... Max isi continuie drumul. Ana sta pe scaun, aude ca cineva suna la sonerie, deschide usa si ramine uimita vazind-o pe Corina.
Ana nu stie ce sa faca, tace si o priveste pe Corina. La rindul sau, Corina cu lacrimi in ochi isi cuprinde prietena cea mai buna si isi cere iertare pentru tot: "Iarta-ma, ambele am gresit ca ne-am indragostit de acelasi barbat... L-am pierdut demult... Stiu asta... Am inteles ca nu poti recupera ce e pierdut! Tu esti o fata buna, stiu ca o sa-l faci FERICIT! Te implor, fa-l fericit!"
- Cum sa-l fac fericit daca te iubeste pe tine? - intreaba Ana, plingind.
- Nu plinge, Ana! - spune Corina, stergindu-i lacrimile de pe fata.
- M-am saturat sa-l vad suferind. Daca nu eram insarcinata, el demult era sa fie in patul tau.
- Draga mea, acum totul s-a schimbat... Te va iubi, sunt sigura! Ofera-i timp si sunt sigura ca te va observa! Se va indragosti.
Fetele se cuprind. Corina ii pune un lantisor de aur la gitul Anei, e lantisorul daruit de Max pentru Corina, mostenire pentru viitoarea sotie a barbatului (episodul 15).

Вложения
sacrificiul-medium.jpg
sacrificiul-medium.jpg (58.95 KiB) Просмотров: 20022

Изображение
Изображение
GRIGORES
Любимец публики

Cобственная Новелла! Выбор жизни - Серия 69

Сообщение GRIGORES » 27 сен 2016, 21:01

ВЫБОР ЖИЗНИ - 69 серия

Ана остается полностью поражена щедрым жестом Корины.
- Знай, что я была захвачена завистью, поэтому я стала некрасиво общаться с тобой. Знай, что я хочу тебе добра. Счастья вашей семье. Я знаю, что Макс будет счастлив рядом с тобой! - Корина говорит, радуясь.
- Я не понимаю, почему ты изменилась... - говорит Ана с любопытством.
- Жизнь изменила меня, дорогая! Я поняла, что я вела себя, как гадюка.
В то же время, Таня находится в церкви и рассказывает батюшке о её жизни и жертве Корины. Женщина говорит, что она прогнала дочь, но она сильно любит её, только она не может признать, что та была вынуждена стать проституткой за деньги.
Ана обнимает свою подругу и говорит ей, что она будет заботиться о Максе. Корина благодарит девушку, что та выслушала её и желает ей счастливого брака. Затем она поворачивается и уходит.
Батюшка предлагает Тане молиться за Корину, простить и перестать судить её, потому что только Бог имеет на это право.
Корина приходит домой, а Кристина обнимает её и предлагает ей прогуляться в парке попозже. Девушка принимает предложение.
Вечером девушки гуляют по парку и говорят о страданиях, которые они пережили. Корина признаётся, что она была вынуждена отдать любовь всей своей жизни в другие руки и надеется, что Макс будет счастлив.
Макс возвращается домой, Ана положила еду на стол. Человек видит золотое ожерелье на её шее и узнаёт, что Корина была здесь и разговаривала с Аной, та извинилась и пожелала им счастливого брака. Макс удивляется.
Некоторое время спустя Корина сидит на улице и медитирует... Прибыли Таня и Кристи. На лице Корины появляется улыбка. Кристи бежит к ней и крепко обнимает её: "Сестра, я люблю тебя и хочу жить с тобой...". Таня подходит к своей дочери и говорит ей, что сожалеет, что считала её виноватой и обвиняла её.
Таня просит Кристи войти в дом, потому что у неё есть важный разговор с Кориной. Мальчик идет в дом и знакомится с Кристиной.
- Что случилось, мама? - спрашивает Корина.
- Твоя бабушка умирает... У неё считанные дни. Я привела Кристи, чтобы он не страдал, видя, как бабушке плохо... - Таня говорит в слезах.
Таня просит прощения за всё зло, которое она сделала, а Корина обнимает её, сказав, что всё, что было, прошло. "Прости, что я не смогла дать тебе всё, что тебе захотелось. С маленького возраста ты жила в бедности... Ты видела много, чего не должна была видеть... Я сожалею, что так произошло", - Таня сознаётся.
Корина прощает свою мать, затем просит Кристину позаботиться о Кристи, пока она не вернётся...
Корина и Tаня прибывают в деревню и входят в комнату бабушки Фроси. Та смотрит на Корину со слезами на глазах... Таня нашептывает своей дочери, что врачи ничем ей не могут помочь... "Бабушка, бабуль, почему ты оставляешь нас? Теперь, когда я жду ребенка, ты станешь прабабушкой, ты не должна сдаваться!!! " - Корина сознаётся.
Несколько дней спустя люди собрались на кладбище, чтобы проводить Фросю в последний путь. Некоторые люди плачут, другие кажутся печальными. Корина заливается слезами, а Tаня пытается её успокаивать и говорит ей, что так лучше, ведь её бабушка отправилась на тот свет и не будет больше мучаться, у неё и так каждый день был кошмаром, потому что она была парализованной. Кристи плачет и говорит, что он хочет обнять бабушку, но боится, потому что она очень белая... Кристина вытирает его слёзы и целует в щеку.
Корина жалеет, что не проводила больше времени со своей бабушкой, а была занята другими делами.

Sacrificiul - Episodul 69
Ana ramine complet uimita de gestul marinimos al Corinei.
- Sa stii ca am fost capturata de invidie, de aceea ti-am vorbit urit atunci. Sa stii ca-ti vreau doar binele. Fericire familiei voastre. Stiu ca linga tine Max va fi fericit! - declara Corina, bucuroasa.
- Nu inteleg de ce te-ai schimbat... - spune Ana, curioasa.
- Viata m-a schimbat, draga mea! Am inteles ca m-am comportat ca o vipera.
Intre timp, Tania este la biserica si-i povesteste parintelui despre viata ei si sacrificiul Corinei. Femeia spune ca si-a alungat fiica, dar o iubeste mult, numai ca nu poate accepta faptul ca s-a prostituat pentru bani.
Ana isi cuprinde prietena si-i spune ca va avea grija de Max. Corina ii multumeste ca a ascultat-o si-i ureaza fetei casnicie fericita. Apoi se intoarce si pleaca.
Parintele ii propune Taniei sa se roage pentru Corina, sa o ierte si sa inceteze sa o judece, caci numai unul Dumnezeu are acest drept.
Corina soseste acasa, iar Cristina o cuprinde si-i propune sa iasa mai tirziu la o plimbare in parc. Fata accepta propunerea.
Seara, fetele se plimba prin parc si discuta despre suferintele pe care le-au indurat. Corina marturiseste ca a fost nevoita sa-si dea iubirea vietii ei altei persoane si spera ca Max va fi fericit.
Max se intoarce acasa, iar Ana pune bucatele pe masa. Barbatul vede lantisorul de aur la gitul fetei si afla ca Corina a fost si a discutat cu Ana, si-a cerut iertare si le-a urat casnicie fericita. Max ramine uimit.
Ceva timp mai tirziu, Corina sta afara si mediteaza... Sosesc Tania si Cristi. Apare zimbetul pe fata Corinei. Cristi fuge spre ea si o cuprinde strins: "Surioara, te iubesc si vreau sa traiesc cu tine...". Tania se apropie de fiica sa si-i spune ca regreta ca a invinuit-o si judecat-o.
Tania il roaga pe Cristi sa plece in casa, fiindca are de vorbit ceva important cu Corina. Baiatul pleaca si face cunostinta cu Cristina.
- Ce s-a intimplat, mama? - intreaba Corina.
- Bunica ta se afla pe moarte... Are zile nenumarate. L-am adus pe Cristi la tine ca sa nu sufere... - spune Tania cu lacrimi in ochi.
Tania isi cere iertare pentru toate relele pe care le-a facut, iar Corina o cuprinde si-i spune ca ce-a fost, a trecut. "Iarta-ma ca nu ti-am oferit ce voiai. De mica ai crescut in saracie... Ai vazut foarte multe ce nu trebuia sa vezi... Regret ca asa s-a intimplat" - marturiseste Tania.
Corina isi iarta mama, o roaga pe Cristina sa aiba grija de Cristi pina se va intoarce...
Corina si Tania sosesc acasa la tara si intra in camera bunicii Frosea. Aceasta o priveste pe Corina, plingind... Tania ii sopteste fiicei sale ca medicii nu o pot ajuta cu nimic... "Bunico, bunicuto, de ce vrei sa ne parasesti? Acum cind astept un copil, vei deveni strabunica, trebuie sa rezisti!!!" - marturiseste Corina.
Citeva zile mai tirziu, multi oameni s-au adunat la cimitir sa o petreaca pe Frosea pe ultimul drum. Unii pling, altii par tristi. Corina izbucneste in plins, iar Tania o calmeaza si-i spune ca asa e mai bine, bunica ei a plecat si nu se va mai chinui, caci si asa fiecare zi era un cosmar pentru ea, deoarece era paralizata. Cristi plinge si spune ca vrea sa-si cuprinda bunica, dar se teme, deoarece e foarte alba... Cristina ii sterge lacrimile si-l saruta pe obraz.
Corina regreta ca nu a petrecut mai mult timp alaturi de bunica sa, dar era preocupata de alte chestii.

Вложения
sacrificiul-medium.jpg
sacrificiul-medium.jpg (58.95 KiB) Просмотров: 20018

Изображение
Изображение
GRIGORES
Любимец публики

Cобственная Новелла! Выбор жизни - Серия 70 (Конец)

Сообщение GRIGORES » 28 сен 2016, 21:44

ВЫБОР ЖИЗНИ - 70 серия

Несколько месяцев спустя Ана родила девочку, а Макс ожидал увидеть их. В то же время, Корина с большим животом сидит на стуле в саду. Девушка смотрит на фотографию ее вместе с Maксом и запоминает все любовные моменты, проведенные с Максом: первый поцелуй, первое объятие, его любящие взгляды, его чарующий голос. Некоторые слёзы текут по щеке девушки.
"Мои возлюбленный, я сильно любила тебя и люблю тебя и сейчас, но я не могу ничего сделать. Пришло время, чтобы ты покинул моё сердце и душу... Хочу отпустить тебя... Лети... Я эвакуирую тебя из моего сердца... Спасибо огромное за ребенка - плод нашей любви!!! " - говорит Корина грустно, сжигая фотографию в руках. (Песня Amna - Evacuat [Эвакуированный])
Макс находится в палате и благодарит Ану за её подарок, она родила очень красивую девочку. Мужчина целует в лоб его партнершу жизни и предлагает стать его женой. Ана плачет и принимает предложение.
Однажды Корина гуляет по парку и встречает Влада - человека, которого она встретила в клубе. Он рад видеть её и приглашает в ресторан, чтобы узнать её историю. Эти двое проводят замечательный день вместе в парке, в ресторане, на улицах. В конце дня мужчина доставляет её домой на такси. Он и Корина целуются...
Девушка входит в дом, а Таня находится за столом и спрашивает свою дочь, как она провела день. "Замечательно" - Корина отвечает в восторге. Кристина и Кристи играют в ГТА на компьютере...
Несколько лет спустя Корина спускается вниз по лестнице в деловом костюме. Таня просит её завтракать, но та отвечает, что у неё нет времени... Она должна идти в правительство, где работает с Владом.
Корина входит в комнату своего сына Макса и целует его в щеку. Мальчик говорит, что он любит её, но и скучает по ней. Сегодня вечером ребенок предлагает провести время вместе.
Корина приходит в гараж, а Таня догоняет её и спрашивает, что происходит между ней и Владом, как долго они будут жить в разврате. "Мама, не волнуйся, он сделал мне предложение, но я еще не приняла... Я еще думаю. Мне он нравится, и всё, у меня c ним великолепный секс... Вот так...". - сознаётся Корина.
Корина находится за рулём своего Range Rover-а и катается по городу. Потом она поднимается по лестнице Правительства, потому что здесь она имеет очень важную функцию. Девушка хочет стать министром образования, это является достижимой мечтой, считает она...
Ночью Таня ждёт свою дочь домой. Уже поздно... Корина входит в дом, а Таня начинает её ругать, потому что её сын Макс ждал её, чтобы поиграть с ней, но она не пришла... Taне пришлось успокоить его, самой с ним поиграть и рассказать сказку. Корина входит в комнату своего сына и целует его в щеку. Она говорит, что сильно любит его. Потом она входит в комнату своего младшего брата Кристи, в то время как он учит стихотворение. Корина подходит к нему и спрашивает, как у него дела. Кристи признаётся сестре, что, хотя он является подростком, он очень хорошо понимает, что происходит в семье, с тех пор как она работает на правительстве и владеет массажным салоном, она проводит очень мало времени в семье. Корина обещает, что ситуация изменится...
Корина спускается вниз по лестнице и пьёт чай вместе с её матерью. Таня рассказывает ей, что недавно Ана родила Максу второго ребенка, и он счастлив. Корина думает...
В выходные Корина говорит своей матери, что уходит к Владу. Таня спрашивает, любит ли она этого человека... "Несмотря на нашу разницу в 20 лет, у меня отпадный секс с ним... Мне он нравится - интересный мужик" - Корина твердо отвечает.
Корина приходит к Владу, тот раздевает её прямо у входа и приглашает её в постель. Они занимаются страстным сексом, позой 69, и потом анальным сексом... Оба чувствуют себя хорошо вместе...
В воскресенье Влад, Корина, Кристи и Макс приходят в торговый центр, чтобы провести время вместе. Смотрят мультфильм, приходят в кафе, а затем гуляют по магазинам...
КОНЕЦ

Sacrificiul - Episodul 70
Citeva luni mai tirziu, Ana naste o fetita, in timp ce Max asteapta sa o vada. Intre timp, Corina cu pintecele mare sta in gradina pe un scaun. Fata se uita la poza ei cu Max impreuna si isi aminteste toate momentele dragostoase petrecute cu Max: primul sarut, prima imbratisare, privirile lui dragostoase, glasul lui fermecator. Citeva lacrimi curg pe obrazul fetei.
"Iubitul meu, te-am iubit mult si te mai iubesc, dar nu am ce sa fac. E timpul sa pleci din inima si sufletul meu. Vreau sa-ti iei zborul... Te evacuez din inima mea... Iti multumesc din suflet pentru copil, rodul iubirii noastre!!!" - spune Corina trista in timp ce arde fotografia din miinile sale. (Cintecul Amna - Evacuat)
Max se afla in salon si-i multumeste Anei de cadou, a nascut o fata foarte frumoasa. Barbatul isi saruta partenera de viata pe frunte si-i propune sa devina sotia lui. Ana plinge si accepta.
Intr-o zi, Corina se plimba prin parc si il intilneste pe Vlad, barbatul pe care l-a intilnit in club. Acesta se bucura sa o vada si o invita la restaurant sa afle istoria ei. Acestia petrec o zi minunata impreuna, in parc, la restaurant, pe strazi. La finalul zilei barbatul o aduce cu taxi-ul acasa. El si Corina se saruta...
Fata intra in casa, iar Tania sta la masa si isi intreaba fiica cum si-a petrecut ziua. "Minunat" - raspunde Corina, incintata. Cristina si Cristi se joaca GTA la calculator...
Citiva ani mai tirziu, Corina coboara scarile intr-un costum de afaceri. Tania o roaga sa ia micul dejun, dar aceasta raspunde ca nu are timp... Trebuie sa plece la Guvern, acolo unde lucreaza impreuna cu Vlad.
Corina intra in camera fiului ei Max si-l saruta pe obraz. Acesta ii spune ca o iubeste mult si ca ii va fi dor de ea. Diseara copilul ii propune sa petreaca vreme impreuna.
Corina vine in garaj, iar Tania o ajunge din urma si o intreaba ce se intimpla intre ea si Vlad, cit timp va trai el cu ea in dezmat. "Mama, nu-ti fa griji. M-a cerut in casatorie, dar inca nu am acceptat... Ma gindesc. El imi place, atit, am un sex superb cu el... Asta e..." - marturiseste Corina.
Corina porneste Range Rover-ul si se plimba prin oras. Apoi, fata urca scarile Guvernului, pentru ca aici detine o functie foarte importanta. Fata doreste sa devina ministrul educatiei, e un vis realizabil, considera ea...
Noaptea, Tania isi asteapta fiica acasa. E tirziu... Corina intra in casa, iar Tania o cearta, fiindca fiul ei Max a asteptat-o sa se joace cu ea, insa ea nu a venit... Tania a fost nevoita sa-l linisteasca, sa se joace cu el si sa-i spuna o poveste. Corina intra in camera fiului ei si-l saruta pe obraz. Ii spune ca-l iubeste mult. Apoi intra in camera fratiorului ei Cristi, iar acesta invata o poezie. Corina se apropie de el si intreaba ce mai face. Cristi ii marturiseste surorii sale ca, desi e adolescent, intelege foarte bine ce se intimpla in familie, de cind lucreaza la Guvern si detine un salon de masaj petrece foarte putin timp in familie. Corina promite ca situatia se va schimba...
Corina coboara scarile si serveste ceai impreuna cu mama sa. Tania ii spune ca recent Ana a nascut al doilea copil si Max e fericit. Corina mediteaza...
In weekend, Corina ii spune mamei sale ca pleaca la Vlad. Tania o intreaba daca il iubeste pe acest barbat... "Desi e mai mare cu 20 ani decit mine, am un sex nemaipomenit cu el... Imi place de el, e un tip interesant" - raspunde Corina, ferm.
Corina soseste la Vlad, acesta o dezbraca direct de la intrare si o invita in pat. Acestia fac sex pasional, apoi 69, apoi sex anal... Ambii se simt bine impreuna...
Duminica, Vlad, Corina, Cristi si Max vin la mall, ca sa petreaca timpul impreuna. Privesc un desen animat, vin la cafenea si apoi la cumparaturi...
SFIRSIT

ПЕСНЯ + ПЕРЕВОД
phpBB [youtube]

http://textopesen.ru/?mode=song&id=2878177

Вложения
sacrificiul-medium.jpg
sacrificiul-medium.jpg (58.95 KiB) Просмотров: 20012

Изображение
Изображение
GRIGORES
Любимец публики

Re: Cобственные Новеллы!

Сообщение Татьяна » 29 сен 2016, 19:10

Вот и закончилась история Корины: она потеряла свою большую любовь, но нашла стабильность и гармонию в этой жизни ( не последнюю роль в этом сыграли анальный секси поза 69)! :D
На самом деле, история Корины и впрямь закончилась хорошо именно для самой Корины!
Интересно, а Фаворит Т В не предполагает снять сиквел?
Финал немного открытый! :?
всем добра!
Татьяна
Эксперт по жизни

Пункты репутации: 11122

Пред.

Вернуться в Литературное творчество